| Base Color | Black |
|---|---|
| Color | Black |
| Color/Finish | Black |
| Decoration | Pillow |
| Height | 6-1/2" |
| Material | Vinyl |
| Model | Explorer RS |
| Mounting Position | Rear |
| Product Name | Pad |
| Style | Gravestone |
| Thickness | 1-1/2" |
| Units | Kit |
| Width | 6-1/2" |
| Part Type | Seats |
| Alt MPN 1 | 0822-0278 |
| Category 1 | Seats / Backrests / Sissy Bars |
| Average Delivery Time | 2-3 Days |
| Package Weight | 1.0000 |
| Package Length | 8.40 |
| Package Width | 8.10 |
| Package Height | 2.08 |
| Free Shipping (Lower 48) | Yes |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Brand | Saddlemen |
| Manufacturer Part Number | 0408RS |
Check the listing for details. Saddlemen Explorer RS Sissy Pad 0408RS. Color: Black, Width: 6-1/2", Condition: New. Listed at 81.80 USD. Gravestone Sissy Bar Pad. CATEGORY 1Seats / Backrests / Sissy Bars. MODELExplorer Rs. Warning for California residents. WIDTH6-1/2". THICKNESS1-1/2". PART TYPESeats. MOUNTING POSITIONRear.