| Base Color | Brown |
|---|---|
| Color/Finish | Brown |
| Decoration | Diamond |
| Decoration_2 | Lattice Stitched |
| Features | Includes Bracket |
| Height | 8" |
| Model | Step-Up |
| Model_2 | Roadsofa™ |
| Model_3 | Explorer |
| Product Name | Sissy Bar Pad |
| Product Name_2 | Pad |
| Style | Half-Moon |
| Thickness | 2" |
| Units | Each |
| Width | 10" |
| Part Type | Seats |
| Alt MPN 1 | 0822-0330 |
| Category 1 | Seats / Backrests / Sissy Bars |
| Average Delivery Time | 2-3 Days |
| Package Weight | 2.4500 |
| Package Length | 8.00 |
| Package Width | 8.00 |
| Package Height | 8.00 |
| Free Shipping (Lower 48) | Yes |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Brand | Saddlemen |
| Manufacturer Part Number | 051345 |
Check the listing for details. Saddlemen Lattice Stitched Sissy Bar Pad - Brown 051345. Width: 10", Condition: New. Listed at 106.95 USD. Sissy Bar Pad. CATEGORY 1Seats / Backrests / Sissy Bars. DECORATION_2Lattice Stitched. THICKNESS2". BASE COLORBrown. PART TYPESeats.