| Carry Location | 1" Drop |
|---|---|
| Carry Position | 1" Drop |
| Belt Width | 1.5" |
| Style | 1" Drop |
| Type | Accessories |
| For Gun Type | Pistol |
| Material | Kydex |
| Brand | Safariland |
| Color | Black |
| Finish | Plain |
Check the listing for details. Safariland Model 567BL Injection Molded Belt Loop. Color: Black, Condition: New. Listed at 22.63 USD. It can be adjusted for cant and allows for cross draw.