| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Taiwan |
| Material | Metal |
| Collection | Impromptu |
| Brand | Safco |
| Model | 8912GR |
| MPN | 8912GR |
| Color | Gray |
| Type | Lectern |
| Item Height | 46" |
| Item Width | 26" |
| Item Length | 19" |
| Category | Lectern |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Safco Impromptu® Lectern in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 392.79 USD. About This Product: Accent every presentation with the wonderfully, eye-catching Impromptu Lectern. From a long awaited conference to spur-of-the-moment meeting, enable every speaker to have the luxury they deserve. The Impromptu Lectern features a steel frame and translucent polycarbonate panel for a stylish look that will add intrigue to every presentation. And easily move the lectern from one space to the next to meet everyone's needs. Available in Metallic Gray or Black powder coat finish. Four swivel casters, (2 locking). Features: Easily moves from one space to the next Four swivel casters Composed of steel polycarbonate modesty panel Specifications: Overall Product Dimensions: 46.5" H x 26.5" W x 18.75" D Product weight: 24 lbs. Limited Lifetime Warranty