| Material | Metal |
|---|---|
| Collection | Machine Stands |
| Brand | Safco |
| Model | 1871GR |
| MPN | 1871GR |
| Color | Gray |
| Type | Printer Stands |
| Item Height | 27" |
| Item Width | 17" |
| Item Length | 17" |
| Category | Printer Stands |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Safco Machine Stand in Gray |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Metal |
| Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | Printer Stands |
| Compatible Brand | Safco |
| Product | Safco Machine Stand in Gray |
| Installation | Yes |
| UPC | 073555187137 |
Check the listing for details. Safco Machine Stand in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 325.81 USD. Complete with steel cabinetry and a matching scratch-resistant laminate top. Piano-hinge single door opens to a convenient storage area. Use the open area under the top for frequently accessed materials.