| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Material | Stainless Steel |
| Collection | Scoot |
| Brand | Safco |
| Model | 8922BL |
| MPN | 8922BL |
| Type | Lectern |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 29" |
| Item Length | 22" |
| Category | Lectern |
Check the listing for details. Safco Scoot Multi Purpose Lectern. Condition: New. Listed at 522.20 USD. The Scoot Multi-Purpose Lectern has a unique hole pattern design and silver leg accents. Black powder coat steel construction with a black laminate shelves. Mobile on four casters, two locking. Two swivel cup holders and a platform that folds down to allow a flat surface for your media needs. Large open storage area underneath presentation surface. Features:Carpet CastersInterior StorageInterior ShelvesTwo cup holdersDoors for protection of important presentation information Dimensions: 6.75" H x 27" W x 39.5" D