| Brand | TECHKO |
|---|---|
| Features | Audio Alert/Siren,Visual Alert,Water Resistant,Weather Resistant |
| Included | Installation Kit,Mounting Hardware |
| Indoor/Outdoor | Indoor,Outdoor |
| Number of Sensors Included | 4 |
| Power Connection | Wireless |
| Range (ft) | 0 ft |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | 1 Year Limited |
| Product Depth (in) | 4.75 in |
| Product Height (in) | 1.75 in |
| Product Width (in) | 1.6 in |
| UPC | 313095080070 |
Check the listing for details. Safe Pool Alarm with High-Visibility Strobe Light. Condition: New. Listed at 56.49 USD.