| Color | SAFETY ORANGE |
|---|---|
| Product Weight (lb) | 7 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Safety & Security Product Type | Miscellaneous Traffic Control |
| Manufacturer Warranty | Lifetime Warranty |
| Product Depth (in) | 14 in |
| Product Height (in) | 40 in |
| Product Width (in) | 14 in |
| UPC | 7445010022056 |
Check the listing for details. Safety Orange Medium Duty Stanchion & Chain Kit (2-Pack). Color: SAFETY ORANGE, Condition: New. Listed at 84.12 USD. Two c-hooks on the top of each stanchion allow you to easily attach plastic chain (included) and run it in a continuous length. The lightweight, high-density polyethylene design is made with UV inhibitors for long-lasting outdoor use.