| Materials sourced from | Sri Lanka |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Origin | Mainland China |
| Warning | Other |
| MPN | CYE013A/CYE013B/CYE013C |
| Item Length | 400mm |
| Gender | Unisex |
| Item Height | 300mm |
| Style | hoby art |
| Features | Brain Relax Creation |
| Item Width | 150mm |
| Assembly Status | Ready to Go/Pre-built |
| Composition | wooden/metal |
| Quantity Of Items In Set | Other |
| Color | Multicolor |
| Scale | Other |
| Set Includes | Building |
| Material | Wood |
| Age Level | 14+ |
| Franchise | Fantacy Home Decaration |
| Model Number | Sailing Boat Model Diy Kits |
| Recommend Age | 12+y |
| Subject | Assembly SailBoat |
| Certification | None |
| Brand | Unbranded |
| Type | Sailboat |
| Customized | No |
| Note | (Glue and Paint not included) |
| Model | Halcon |
| Theme | Boats |
| Item Weight | See Description |
| Character Family | Tamiya |
Check the listing for details. Sailboat diy Wooden Assembly Model Ship Model Assembling Building Kits USA. Color: Multicolor, Condition: New, Made in China. Listed at 25.98 USD. This boat needs to paint and assemble all by yourself. We are committed to resolve all issues in a friendly and satisfactory manner. The colors may be a little difference for the different monitor display.