| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Saker |
| Type | Profile/Contour Gauge |
| System of Measurement | Metric/Standard |
| Color | Orange |
| Item Height | 0.7 in |
| Model | saker |
| Measuring Technology | Manual |
| Material | Plastic |
| Features | Locking |
| Item Length | 5 in |
| Item Width | 4 in |
| Item Weight | 0.70 oz |
Check the listing for details. Saker Contour Gauge Duplication Profile Tool 5". Color: Orange, Condition: New. Listed at 11.99 USD. This Saker Contour Gauge Duplication Profile Tool is perfect for any DIY project. Its portable and locking features make it easy to use and transport. The gauge is made of durable plastic and has a manual measuring technology. It is suitable for measuring and layout tasks in a workshop or home improvement project. The gauge is available in an eye-catching orange color. This tool is ideal for those who are looking for a precise and efficient way to measure and lay out their work. Shipping: FREE Shipping Free Returns