| Brand | SonicWALL |
|---|---|
| Type | Firewall |
| Format | Subscription |
| Language | English |
| License Category | Standard |
| Minimum Processor Speed | 1 GHz |
| MPN | 02-SSC-6822 |
| Item Length | 5.30 in |
| Country/Region of Manufacture | Taiwan |
| Number of Devices | 1 |
| Item Width | 7.50 in |
Check the listing for details. Sonicwall TZ370 Secure Upgrade Plus - 2YR Essential Edition (02-SSC-6822) - New. Condition: New. Listed at 1129.00 USD. The latest SonicWall TZ370 series, are the first desktop form factor nextgeneration firewalls (NGFW) with 1 or 5 Gigabit Ethernet interfaces. The series consist of a wide range of products to suit a variety of use cases.