| Processor | Octa Core |
|---|---|
| Screen Size | 5 in |
| Chipset Model | Qualcomm Snapdragon 630 |
| Color | Black |
| Memory Card Type | microSDXC |
| MPN | NOT SPECIFIED, XP8800 |
| Model Number | Xp8800 |
| SIM Card Slot | Dual SIM (SIM + SIM) |
| Brand | Sonim |
| Model | Sonim XP8 |
| Connectivity | USB Type-C, Bluetooth, 4G, 3G, Wi-Fi, 2G, Tri-Band, NFC, GPRS, GPS, LTE |
| Style | Bar |
| Features | Fingerprint Sensor, Rugged, Wi-Fi Capable |
| Operating System | Android |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Contract | Without Contract |
| Camera Resolution | 12.0 MP |
| RAM | 4 GB |
Check the listing for details. Sonim XP8 XP8800- 64 GB - B Grade (Sprint, T-mobile, Mint). Color: Black, Condition: Used. Listed at 42.00 USD. I have a batch of these phones. You will likely not received the one pictured, but the condition is very close. I would call this B to A grade. These phones are very rugged and touch.