| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Security Mechanism | WEP/WPA-PSK/WPA2-PSK |
| Color | White |
| Control Method | App, Remote, Voice |
| UPC | Does not apply |
| MPN | Does not apply |
| Material | PC |
| Encryption | AES/TKIP |
| Mounting Type | Plug-In Mount |
| Product Dimensions | 75.7×39.7x32mm |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant |
| Operation Mode | ON-OFF |
| Brand | Sonoff |
| Type | Smart Socket |
| Number of Outlets | 1 |
| Features | App-Controlled |
| Max. Current | 15A |
| Item Dimensions LxWxH | 3 x 2 x 1.02 inches |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Wireless Standard | 2.4GHz, 802.11 b/g/n |
Check the listing for details. SONOFF S31 15A WiFi Smart Plug Work With Alexa &Google Smart Outlet Timer Switch. Color: White, Condition: Open box. Listed at 7.87 USD. Note to buyer... This item is new, open box. Be sure to check out our other listings, and we thank you for your business! Old2Us&New2U Resale