| Country of Origin | China |
|---|---|
| Plug Type | Type B |
| Type B Max. Load | 15A/1800W |
| Custom Bundle | No |
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | ABS Plastic |
| Working temperature | -10℃~40℃ |
| Smart Home Compatibility | eWeLink |
| Type A Max. Load | 15A/1500W |
| Brand | Sonoff |
| Type | Smart plug |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Type A Input | 100V~50/60Hz |
| Number of Outlets | 1 |
| Product dimension | 76x40x32mm |
| Features | Timer |
| Casing material | PC V0 |
| WiFi | IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Type B Input | 120V~60Hz |
Check the listing for details. SONOFF S40TPB WiFi Smart Plug Outlet Timer Switch Works With Alexa & Hey Google. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 13.99 USD.