| Certification type | CE/FCC/ISED/RoHS |
|---|---|
| Wireless connection | Zigbee 3.0 |
| Battery life | 4 Year |
| Zigbee | IEEE802.15.4 |
| Custom Bundle | No |
| Connection Split/Duplication | 1:1 (None) |
| Compatible Product | Battery |
| Equipment working humidity range | 5%-95%RH, No condensation |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Ambient temperature | -10℃-60℃ |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 3V |
| Equipment operating temperature range | -9.9℃~60℃ |
| Compatible Brand | eWelink |
| Compatible Model | ZBDongle-P |
| Brand | Sonoff |
| Type | Thermometer |
| Battery Capacity | 600mAh |
| Battery Model | CR2477 |
| Intput | 3.0V ⎓ |
| Model | SNZB-02P |
| Connectivity | Zigbee Hub |
| Product dimension | 45x45x17.7mm |
| Casing material | PC |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Smart Home Protocol | ZigBee |
| MCU | EFR32MG22 |
Check the listing for details. SONOFF SNZB-02P Smart Zigbee Temperature and Humidity Sensor Thermometer 2 Pack. Condition: New. Listed at 25.84 USD. SNZB-02P is an upgraded version of SNZB-02, it is a temperature and humidity sensor with low power consumption. Equipped with Zigbee 3.0 protocol, supporting various gateways, including SONOFF Zigbee 3.0 gateways like SONOFF iHost, NSPanel Pro, ZB Bridge Pro, and ZBDongle-E, Alexa with Built-in Zigbee Hub, etc.