| Working humidity | 5%-95%RH, non-condensing |
|---|---|
| Connection Split/Duplication | 1:1 (None) |
| Rating | 5V⎓1A |
| Year Manufactured | 2024 |
| Compatible Product | Adapter, Sensor |
| Working temperature | -10°C~40°C |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant |
| Brand | Sonoff |
| Power supply interface type | Type-C |
| Type | Smart Matter Bridge |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Casing materials | PC+ABS |
| Model | ZBBridge-U |
| Connectivity | Wi-Fi, eWelink APP |
| Features | up to 256 SONOFF Zigbee Sub-devices |
| Wireless Connectivity | Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz, Zigbee 3.0 |
| Network interface type | Rj45(10/100Mbps) |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi, ZigBee |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. SONOFF Zigbee Bridge Ultra Matter Bridge Zigbee Hub Gateway Smart Home Security. Condition: New, Made in China. Listed at 59.90 USD. 【Matter Bridge】Break down the barriers of different loT Platforms. Gateway & Sensors. And you will hear the beep and get the notification push when the event happens. Smart Accessories. Smart Lighting.