| Compatible Brand | Universal |
|---|---|
| System Configuration | 2.0 Channel |
| Color | Black |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Plastic |
| Year Manufactured | 2021 |
| Item Length | 2.36 in |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Sonos |
| Type | Smart Speaker |
| Audio Inputs | USB-C |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Model | Sonos Roam |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Features | Bluetooth, WiFi |
| RMS Power | 10 W |
| Plug Regional Fitment | Type C |
| Item Weight | 0.95 lb. |
| Item Width | 2.44 in |
| UPC | 840136811107 |
Check the listing for details. Sonos Roam 2 Portable Smart Speaker Black WiFi Bluetooth. Color: Black, Condition: New. Listed at 179.88 USD. Sonos Roam 2 – Black Portable Smart Speaker. Wi-Fi streaming via Sonos app. Multi-room audio with other Sonos speakers. Group playback with other Sonos units. Whether indoors or outdoors, Roam 2 fills your space with rich audio.