| Screen Size | 3 in |
|---|---|
| Color | White |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Brand | Sony |
| Series | Sony Alpha |
| Type | Mirrorless Interchangeable Lens |
| Maximum Resolution | 20.1 MP |
| Item Height | 2.47 in |
| Model | Sony Alpha a5000 |
| Optical Zoom | 3x |
| Connectivity | USB |
| Features | Red-Eye Reduction, Built-in Flash, Auto Focus, Body Only |
| Charger Included | Yes |
| Item Weight | 9.5 oz |
| Country of Origin | Japan |
Check the listing for details. Sony Alpha a5000 20.1MP Digital Camera White with a Lens Great Condition. Color: White, Condition: Used, Made in Japan. Listed at 202.00 USD. Has been tested and working great.