| Playable Media Format | DVD, Blu-ray, SACD |
|---|---|
| Compatible Brand | For Sony |
| System Configuration | 5.1 Channel |
| Shape | Rectangular |
| Color | Black |
| Compatible Model | Sony |
| MPN | BVD-E780W, HBD-E780W |
| Year Manufactured | 2010 |
| Material | Metal |
| Surround Sound Formats | Dolby TrueHD |
| Brand | Sony |
| Type | Blu-Ray Home Theater System |
| Audio Inputs | USB |
| Unit Type | Unit |
| Model | Sony HBD-E780W |
| Connectivity | Wired, Wireless |
| Features | WiFi, USB |
| RMS Power | 1000 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Malaysia |
Check the listing for details. Sony BDV-E780W Blu-ray/SACD/DVD Home Theater System w/Remote - TESTED -. Color: Black, Condition: Used, Made in Malaysia. Listed at 119.95 USD. The receiver is in good pre-owned condition - minor wear & scuffs on top It has been tested & is functioning perfectly A remote is included, no speakers or antenna