| Playable Media Format | MP3, CD, CD-R, CD-RW |
|---|---|
| Color | Black |
| CD Changer Capacity | 1 |
| Year Manufactured | 2011 |
| Band | AM/FM |
| MPN | HCDMX500I |
| Item Length | 10 1/4" |
| Audio Outputs | Headphone Jack, Banana Speaker Jacks |
| Brand | Sony |
| Generation | 1st Generation |
| Type | CD Player |
| Unit Type | Unit |
| Audio Inputs | 1 |
| Manufacturer Warranty | na |
| Item Height | 5" |
| Model | Sony CMT-MX500i |
| Connectivity | Bluetooth |
| Features | Hi-Fi, CD Changer |
| Storage Capacity | 8 GB |
| RMS Power | 33 W |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 12 1/8" |
| Product Line | Sony ICF |
Check the listing for details. Sony CMT-MX500i Desktop Micro System W/ iPod Dock Deck & Remote - TESTED. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 29.95 USD. This works great and includes the original remote and antenna.