| Playable Media Format | CD |
|---|---|
| Manufacturer Color | Black |
| Custom Bundle | No |
| Color | Black |
| Year Manufactured | 2003 |
| MPN | D-M805 |
| Item Length | 6" |
| Audio Outputs | Headphone Jack |
| Modified Item | No |
| Brand | Sony |
| Type | CD Player |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 2" |
| Model | D-M805 |
| Age Group | Adults |
| Features | Headphone Jack, Anti-Skip Buffer |
| Country of Origin | Malaysia |
| Item Width | 5.5" |
| Item Weight | 8 oz |
| Product Line | Discman |
Check the listing for details. Sony Discman D-M805 Car Discman Read. Color: Black, Condition: Used, Made in Malaysia. Listed at 24.99 USD. Sony Discman D-M805 Car Discman Read Power on and reads disc but skips right away