| UPC | 0027242873810 |
|---|---|
| Maximum Aperture | F3.0 (W) – 5.9 (T) |
| Digital Zoom | 70x |
| Screen Size | 3 in |
| Color | Black |
| MPN | DSCH300/B|DSCH300B |
| Battery Type | AA |
| Brand | Sony |
| Series | Sony Cyber-shot |
| Type | Compact |
| Maximum Resolution | 20.1 MP |
| Item Height | 3.7 in |
| Model | DSC-H300 |
| Connectivity | USB |
| Optical Zoom | 35x |
| Features | Auto Focus, Date/Time Stamp |
| Item Width | 5.1 in |
| Item Weight | 1.4 lbs. |
Check the listing for details. SONY DSC-H300 DIGITAL CAMERA (GP1043159). Color: Black, Condition: Used. Listed at 99.00 USD. TESTED, FUNCTIONAL. SCREEN IS A LITTLE BLURRY WHEN LIGHTING IS BRIGHT. REQUIRES 4 "AA" BATTERIES, NOT INCLUDED. Flash YES - Includes a built-in flash. Type Digital SLR. - Include a valid phone number when you check out.