| Compatible Brand | For Sony |
|---|---|
| Power Source | Four AA-size batteries |
| Mount Interface | Multi Interface Shoe |
| Custom Bundle | Yes |
| Dimensions | 78.1 x 139.5 x 104.6 mm |
| MPN | HVLF60RM |
| Guide Number | 60 |
| Weight | 449 g |
| To Fit | Digital Camera- Camera |
| Brand | Sony |
| Type | Shoe Mount |
| Model | HVL-F60RM |
| Light Type | Wireless Radio Flash |
| Zoom | Auto/Manual (20mm–200mm) |
| Bounce | Yes |
| Features | Swivel- TTL |
| Country of Origin | Japan |
Check the listing for details. Sony Flash HVL-F60RM Shoe Mount Strobe Wireless Radio Flash. Condition: Used, Made in Japan. Listed at 199.00 USD. I Ship Fast and Free! From the US🇺🇸 Used Great Condition Sony HVL-F60RM. Everything works great! See photos. Comes with plastic cover and 2 Filters. Great cosmetic shape. This came into my possession, but I have no need for it. -No Returns