| Playable Media Format | CD, CD-R, CD-RW, MP3 |
|---|---|
| Color | Black |
| CD Changer Capacity | 1 |
| MPN | HCD-EC69i, SS-EC69i, HCDEC69I |
| Band | AM/FM |
| Year Manufactured | 2011 |
| Item Length | 22.75" |
| Audio Outputs | Headphone Jack, Stereo L/R RCA |
| Brand | Sony |
| Type | Compact Disc Receiver |
| Unit Type | Unit |
| Audio Inputs | Component, iPod Dock, iPod |
| Item Height | 12" |
| Model | HCD-EC69i |
| Connectivity | Wired |
| Features | Hi-Fi |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 12" |
| Item Weight | 17 lbs |
| Country of Origin | China |
| Product Line | Sony |
Check the listing for details. Sony HCD-EC69i Mini Hi-Fi Stereo Component System-CD-iPod w/speakers - TESTED!!. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 69.00 USD. Sony HCD-EC69i Mini Hi-Fi Stereo Component System w/ speakers in very good working condition. iPod dock not tested. Here is a nice Sony HCD-EC69i Mini Hi-Fi Stereo Component System - CD - AM/FM Stereo - iPod Dock With speakers.