| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | P-13045835-B |
| Year Manufactured | 2015 |
| Surround Sound Formats | S-FORCE front surround |
| Item Length | 27 3/4" |
| Brand | Sony |
| Type | Home Theater Speaker System |
| Audio Inputs | HDMI |
| Item Height | 3 1/8" |
| Model | Sony HT-XT100 |
| Connectivity | Bluetooth, HDMI, NFC, Wired |
| Features | Bluetooth, Remote Control, One-touch listening |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 12 1/4" deep |
| Item Weight | 18lbs |
Check the listing for details. Sony HT-XT100 Home Theatre System. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 105.00 USD. Open box item no packaging.