| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Sony |
| Type | Battery Video and IR Light |
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| Power Supply #1 | 2 AA alkaline batteries (sold separately) or |
| Power Supply #2 | 2 AA nickel-metal hydride batteries (sold separately) |
| Size | 72.3×80.1×50.4mm |
| Weight | 90g |
| Compatible models #1 | Compatible with "Handycam"- α- NEX- and Cyber-shot cameras |
| Compatible models #2 | equipped with a multi-interface shoe |
| LED Light | 1-500lux/50cm (10%-100% dimmable) |
| Features #1 | Color Temperature Conversion Filter |
| Features #2 | Equipped with IR function |
| Power Source | Batteries |
| MPN | HVLLEIR1 |
| Item Length | 7.55in. |
| Item Height | 3.15in. |
| Light Type | LED |
| Item Width | 4.7in. |
| Compatible Brand | For Sony |
| Color | Black |
| Number of Flash Heads/Units | 2 |
| Light Color | White: Clear |
| Mount Type | Hot/Cold Shoe |
| Compatible Series | For Sony Alpha |
| Features | Flash-Activated |
| LED/Bulb Count | 1 |
| Model | HVLLEIR1 |
| Item Weight | 0.5lbs. |
Check the listing for details. Sony HVL-LEIR1 LED Video Infrared IR Light Alpha Handycam Tested Working. Color: Black, Condition: Used. Listed at 155.85 USD. Brand name: SonyProduct name: Battery video IR light HVL-LEIR1Product description: High-intensity small LED & IR light No problems with operationCondition level: B (average)Condition notes: [Overall]There are scratches, scuffs, dirt, etc. in conspicuous places and areas, and the condition of the material itself has deteriorated, but the product can still be used. Please Note shipping from Japan. Policy PaymentYou can use various payment methods based on eBay Managed Payments. Import duties, taxes and charges are not included in the item price or shipping charges. These charges are the buyer's responsibility.Cancellations & ReturnsCancellation or returns will be accepted only if the item has an obvious problem that was not mentioned in the listing description. If that, please let us know within 30 days you got the item. Buyer is responsible for shipping costs and any charge incurred shipping products back.International BuyersImport duties, taxes and charges are not included in the item price or shipping charges. These charges are the buyer's responsibility. Please check with your country's customs office to determine what these additional costs will be prior to bidding/buying. These charges are normally collected by the delivering freight (shipping) company or when you pick the item up - do not confuse them for additional shipping charges.