| CD Changer Capacity | 1 |
|---|---|
| Band | AM/FM |
| MPN | KBT-G1000 |
| Year Manufactured | 1997 |
| Item Length | 16 in |
| Surround Sound Formats | Dobly |
| Audio Outputs | Headphone Jack, Raw Cable Speaker Jacks, Stereo L/R RCA |
| Audio Inputs | 2 |
| Unit Type | Unit |
| Battery Life | No Battery |
| Manufacturer Warranty | No Warranty |
| Item Height | 17 in |
| Features | Hi-Fi |
| Storage Capacity | None |
| Unit Quantity | 1 |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Item Width | 14 in |
| Playable Media Format | Cassette Tape, CD |
| Color | Black |
| Brand | Sony |
| Type | CD Player |
| Generation | 1st Generation |
| Model | Sony LBT-G3100 |
| Connectivity | Wired |
| RMS Power | 170 Watts |
| Country of Origin | Indonesia |
| Product Line | Sony |
Check the listing for details. Sony LBT-G3100 Stereo Speaker Boxes. Color: Black, Condition: Used, Made in Indonesia. Listed at 50.00 USD. Up for sale is a used set of Sony LBT-G3100 Stereo Speaker boxes Only. The speakers are in great condition with no cracks or breaks. The surrounds on the speakers are in good condition with no cracking.