| Playable Media Format | minidisc |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | MDS-E58 |
| Item Length | 88 mm |
| Audio Outputs | Stereo L/R RCA |
| Brand | Sony |
| Type | MiniDisc Recorder |
| Generation | 1st Generation |
| Item Height | 430 mm |
| Model | Sony MDS-E58 |
| Features | Headphone Jack |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Country of Origin | Japan |
| Item Width | 265 mm |
| Item Weight | 4 Kg |
Check the listing for details. Sony MDS-E58 MiniDisc Deck Player Recorder Black Tested Working Used Audio Japan. Color: Black, Condition: Used, Made in Japan. Listed at 219.00 USD. This is a Sony MDS-E58 MiniDisc deck. The unit powers on and playback functions work properly.