| Playable Media Format | MiniDisc |
|---|---|
| Color | Silver |
| MPN | N/AMDS-JE700 |
| Item Length | 315mm |
| Audio Outputs | Stereo L/R RCA |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Brand | Sony |
| Type | MiniDisc Recorder |
| Unit Type | lb |
| Audio Inputs | RCA COAXIAL |
| Manufacturer Warranty | NA |
| Item Height | 107.5mm |
| Model | MSD-JE700 |
| Connectivity | NA |
| Features | NA |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Japan |
| Item Width | 430mm |
| Item Weight | 4.4kg |
| Product Line | MDS |
Check the listing for details. SONY MDS-JE700 MiniDisc Deck MD Recorder Fully Working Remote Included. Color: Silver, Condition: Used, Made in Japan. Listed at 429.00 USD. This is a SONY MDS-JE700 MiniDisc (MD) deck. Fully operational with no functional issues. Equipped with Wide Bit Stream Technology for enhanced audio quality. Good overall working condition.