| Brand | Sony |
|---|---|
| Playable Media Format | MiniDisc |
| Type | MiniDisc Recorder |
| Color | Silver |
| Item Height | 8.5cm |
| Model | SONY MDS-S50 |
| Features | Hi-Fi |
| MPN | MDS-S50, MDSS50 |
| Item Length | 29.0cm |
| Country of Origin | Japan |
| Item Weight | 2400g |
| Item Width | 28.0cm |
Check the listing for details. Sony MDS-S50 MiniDisc Recorder Deck HiFi Stereo Compact MD Player Tested Working. Color: Silver, Condition: Used, Made in Japan. Listed at 377.97 USD. The playback/recording head has been cleaned. The loading belt has been replaced.