| Playable Media Format | CD |
|---|---|
| Color | Gold |
| MPN | MXD-D400 |
| Item Length | 399 mm |
| Audio Outputs | Stereo L/R RCA |
| Brand | Sony |
| Type | MiniDisc Recorder |
| Generation | 1st Generation |
| Item Height | 108 mm |
| Model | SONY MXD-D400 |
| Connectivity | FireWire |
| Features | Headphone Jack |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Country of Origin | Malaysia |
| Item Weight | 5.4 kg |
| Item Width | 430 mm |
| Product Line | Sony ZS |
Check the listing for details. SONY MXD-D400 CD MD Deck Mini Disk Deck Audio Player music Gold 430×108×399mm. Color: Gold, Condition: Used, Made in Malaysia. Listed at 447.88 USD. The MXD-D400 is an MD+CD deck that combines a CD player and MD deck into a single unit and can dub from your CDs to MDs at 4x speed. Color: Gold.