| Country of Origin | Japan |
|---|---|
| Playable Media Format | MiniDisc and CD |
| Color | Gold |
| MPN | SONY MXD-D5C |
| Item Length | 395 mm |
| Audio Outputs | Stereo L/R RCA |
| Brand | Sony |
| Type | MiniDisc & CD Combo Recorder |
| Item Height | 120 mm |
| Model | MXD-D5C |
| Features | CD Changer |
| Item Width | 430 mm |
| Item Weight | 6.5 kg |
Check the listing for details. SONY MXD-D5C Combination Deck Used. Color: Gold, Condition: Used, Made in Japan. Listed at 348.62 USD. The SONY MXD-D5C is a combination deck that integrates a CD player and an MD recorder into a single unit. .