| Color | Transparent Purple |
|---|---|
| HDMI Adapter? | Yes |
| Platform | Sony PlayStation 2 Slim |
| Year Manufactured | 2006 |
| Item Length | 9 in |
| Item Depth | 1.1 in |
| Brand | Sony |
| Type | Home Console |
| Region Code | NTSC-U/C (US/Canada) |
| Item Height | 6 in |
| Model | Sony PlayStation 2 - Slim |
| Connectivity | Component RCA, Composite RCA |
| Charger Included | Yes |
| Features | Slim Model, Custom Shell, Multiplayer, AV Output |
| Storage Capacity | 8 MB |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Japan |
| Item Weight | 4.8 lb |
| Resolution | 480p |
Check the listing for details. Sony PlayStation 2 Slim Console PS2 New Laser Bundle Clear Purple or Black Shell. Color: Transparent Purple, Condition: Excellent - Refurbished, Made in Japan. Listed at 234.95 USD. Refurbished PlayStation 2 Slim system inExcellent condition. Choose your bundle using the selector above. Refurbished Sony PlayStation 2 Slim Console with Clear Purple or Black Shell. New laser and ribbon cable installed.