| Color | Black |
|---|---|
| MPN | PS-LX250H |
| Year Manufactured | 2001 |
| Item Length | 17" |
| Audio Outputs | Stereo L/R RCA Phono output |
| Brand | Sony |
| Type | Stereo Full Automatic Turntable System |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 3-3/4" |
| Model | sony ps-lx250h |
| Connectivity | RCA Jacks |
| Features | Automatic System |
| Speed Settings | 33.3RPM, 45RPM, 33-1/3 + 45 RPM |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 14" |
Check the listing for details. Sony PS-LX250H Stereo Automatic Turntable Record Player Selectable Pre-Amp. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 89.00 USD. Sony PS-LX250H Stereo Automatic Turntable Record Player Selectable Pre-Amp. Condition is pre-owned. Working. Top dust cover shows scratches as I tried to show in pictures. Shipped with FedEx. Thanks for looking.