| Country of Origin | Japan |
|---|---|
| UPC | 0027242866942 |
| Compatible Brand | For Sony |
| Brand | Sony |
| Type | Remote Controls |
| Item Height | 1.8 cm |
| Color | Black |
| Compatible Series | For Sony Cyber-shot, For Sony, For Sony Alpha |
| Model | RM-VPR1 |
| MPN | RM-VPR1 |
| Features | With Clip, Shutter Release, Remote Control |
| Cable Length | 0.8 m |
| To Fit | Camcorder, Camera |
| Item Weight | 60 g |
Check the listing for details. SONY RM-VPR1 Remote Commander with Multi-Terminal Cable 0.8m or 31.5" Long New. Color: Black, Condition: New, Made in Japan. Listed at 83.00 USD. Shutter lock, video recording, and zoom are possible. Cable length: 0.8m.