| Compatible Brand | For Sony |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | RM-VPR1 |
| To Fit | Camcorder, Camera |
| Brand | Sony |
| Type | Remote Controls |
| Item Height | 1.8 cm |
| Compatible Series | For Sony Cyber-shot, For Sony, For Sony Alpha |
| Model | RM-VPR1 |
| Features | Remote Control, Shutter Release |
| Cable Length | 0.8 m |
| Country of Origin | Japan |
| Item Weight | 60 g |
| UPC | 0027242866942 |
Check the listing for details. Sony RM-VPR1 Wired Remote Control for Sony cameras includes Multi-Terminal Cable. Color: Black, Condition: Used, Made in Japan. Listed at 39.00 USD.