| Playable Media Format | CD, CD-R, CD-RW, WAV |
|---|---|
| Manufacturer Color | Black |
| Custom Bundle | No |
| Color | Black |
| CD Changer Capacity | 5 |
| Year Manufactured | 2004 |
| MPN | SCD-CE595 |
| Item Length | 12 in |
| Surround Sound Formats | 5.1 |
| Audio Outputs | 5.1 Surround RCA, Digital Optical TOSLINK, Stereo L/R RCA |
| Brand | Sony |
| Type | CD Changer |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 4.33 in |
| Model | SONY SCD-CE595 |
| Connectivity | Parallel Port |
| Features | CD Changer |
| Item Width | 16.53 in |
| Item Weight | 12 lb |
| Product Line | Sony SCD |
Check the listing for details. Sony SCD-CE595 Super Audio CD Player 5 Disc Changer - with Remote TESTED. Color: Black, Condition: Used. Listed at 78.88 USD. This is a used Sony SCD-CE595 Super Audio CD Player 5 Disc Changer. Tested and works great. Clean unit with some little sign of use - please see pictures. The display is clean and bright. It comes with the Sony Remote. Thanks!