| Compatible Brand | For Sony Ericsson, For Apple, For Android |
|---|---|
| System Configuration | 2.0 Channel |
| Shape | Rectangular |
| Device Charging Range | 50-100 |
| Color | Off White |
| Compatible Model | ULT Field 1 |
| Year Manufactured | 2024 |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Sony |
| Type | Wireless Bluetooth Speaker |
| Battery Capacity | 2000 mAh |
| Model | SRSULT10W |
| Connectivity | Bluetooth, Wireless |
| Features | Bluetooth, Bluetooth Connectivity |
| RMS Power | 10 W |
| Plug Regional Fitment | Type C |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Sony ULT Field 1 Wireless Bluetooth Speaker Off White Used. Color: Off White, Condition: Used, Made in China. Listed at 72.99 USD. Boost the bass with the ULT button Press the ULT button for enhanced bass. It is also salt water resistant, so you can listen at the beach with no worry. Take it anywhere An easy to carry design that’s waterproof, dustproof and shockproof.