| Driver Size | 40 mm |
|---|---|
| Frequency Range | 2.4 GHz |
| Number of Earpieces | Double |
| Color | Blue |
| MPN | WFC510/B5 |
| Band | HF |
| Year Manufactured | 2020s |
| Suitable For | Live Monitoring, Studio Monitoring, DJ |
| Brand | Sony |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Form Factor | In-Ear Only |
| Type | Earbud (In Ear) |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Model | wf-c510 |
| Style | HEADPHONES |
| Connectivity | Bluetooth, Bluetooth/Wireless |
| Features | Wireless |
| Cable Length | 0.8 m |
| Charger Included | No |
| Microphone Type | Built-In |
| Impedance | 8 ohm |
| Country of Origin | Vietnam |
| UPC | 027242930339 |
Check the listing for details. Sony WF-C510 Truly Wireless Bluetooth Earbuds WFC510/L - BLUE. Color: Blue, Condition: Open box, Made in Vietnam. Listed at 29.99 USD. We will do our absolute best to resolve. JUST GIVE US A CHANCE.