| Country of Origin | Thailand |
|---|---|
| Maximum Aperture | f/5.6 |
| Digital Zoom | 8x |
| Screen Size | 3 in |
| Bundle Description | Comes with kit lens and smallrig cage |
| Custom Bundle | No |
| Color | Black |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Brand | Sony |
| Series | Sony Alpha |
| Type | Mirrorless Interchangeable Lens |
| Maximum Resolution | 24.2 MP |
| Model | Sony ZV-E10 |
| Optical Zoom | 2x |
| Connectivity | Micro-HDMI, USB-C |
| Features | Bluetooth, 4K Video Recording, AF Lock, Image Stabilization |
| Charger Included | Yes |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 1.58 lb |
Check the listing for details. Sony ZV-E10 Black Mirrorless Camera 16-50mm Lens Kit w SMALLRIG Cage. Color: Black, Condition: Used, Made in Thailand. Listed at 689.00 USD.