| Color | White |
|---|---|
| Usage | Home Use |
| Stations | Squat Rack |
| Item Weight | 77 lb |
| Sport/Activity | Weight Lifting |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Type | Barbell Squat Rack |
| Model | A91-218V00WT |
| Manufacture | Aosom LLC |
| MPN | USA91-218V00WT0145 |
| Item Dimensions | 75.5" L x 39.25" W x 83.5" H |
| Material | Steel |
| Weight Capacity | 264lb |
| Item Length | 75.5in |
| Item Width | 39.25in |
| Item Height | 83.5in |
| Colormap | white |
| Prop_Name | nickel_soluble_compounds |
| Prop Type | chemical |
| Brand | Soozier |
| UPC | 196393007860 |
Check the listing for details. Soozier Adjustable Squat Rack with Pull Up Bar and Barbell Bar Bench Press. Color: White, Condition: New. Listed at 249.99 USD. Make the most of your exercise routine with the Soozier half-rack workout station. ● Combination barbell rack stand, pull-up bar, and barbell bar. ● 10-level adjustable rack height for barbell. ● Barbell bar fits all 2" or 1" hole Olympic or standard weight plates.