| Color | Black |
|---|---|
| Usage | Home Use |
| Stations | Power Rack |
| Item Weight | lb |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | X-A91-218-218-02 |
| MPN | USA91-2180141 |
| Brand | Soozier |
| Type | Barbell Squat Rack |
| Item Dimensions | 75.5" L x 39.25" W x 83.5" H |
| Material | Steel |
| Weight Capacity | 264lb |
| Item Length | 75.5in |
| Item Width | 39.25in |
| Item Height | 83.5in |
| Colormap | multi-colored |
| Prop_Name | nickel_soluble_compounds |
| Prop Type | chemical |
Check the listing for details. Soozier Adjustable Squat Rack with Pull Up Bar and Barbell Bar Bench Press. Color: Black, Condition: New. Listed at 249.99 USD. Make the most of your exercise routine with the Soozier half-rack workout station. - Combination barbell rack stand, pull-up bar, and barbell bar. - 10-level adjustable rack height for barbell. - Barbell bar fits all 2" or 1" hole Olympic or standard weight plates.