| Brand | Soozier |
|---|---|
| Color | White |
| Usage | Home Use |
| Item Height | 44.1in |
| Item Weight | 39 lb |
| Muscle Group | Full Body |
| Sport/Activity | Weight Lifting |
| Maximum User Weight | 265 lb |
| Type | Dumbbell Bench |
| Model | A91-357V00WT |
| Manufacture | Aosom LLC |
| MPN | USA91-357V00WT0145 |
| Item Dimensions | 46.9" L x 14.8" W x 16.9" -44.1" H |
| Material | Beech wood, PU |
| Weight Capacity | 265lb |
| Item Length | 46.9in |
| Item Width | 14.8in |
| Colormap | white |
| UPC | 196393520673 |
Check the listing for details. Soozier Adjustable Weight Bench with Rack for Weight Lifting, White. Color: White, Condition: New. Listed at 151.99 USD. Enjoy comfort with padding and easy-to-clean faux leather, all while saving space with its sleek, natural wood design. ● Six adjustable back angles cater to various exercise needs. ● Easy-to-clean faux leather surface maintains hygiene effortlessly.