| Color | Red |
|---|---|
| Usage | Home Use |
| Stations | Power Rack |
| Item Weight | 75 lb |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Type | Power Tower |
| Model | A91-366V00RD |
| Manufacture | Aosom LLC |
| MPN | USA91-366V00RD0145 |
| Item Dimensions | 38.6" L x 43.3" W x 78.1" H |
| Material | Steel, PU |
| Weight Capacity | 265lb |
| Item Length | 43.3in |
| Item Width | 38.6in |
| Item Height | 78.1in |
| Colormap | red |
| Brand | Soozier |
| UPC | 196393520734 |
Check the listing for details. Soozier Chest Fly and Press Machine for Upper Body Training, Red. Color: Red, Condition: New. Listed at 204.99 USD. Transform your workout routine with the Soozier chest fly machine! Crafted for stability and various body exercises, it's a must-have for those serious about strength training. ● Chest press and butterfly machine target body muscles.