| Color | Red |
|---|---|
| Type | Rowing Machine |
| Model | A90-362V00RD |
| Manufacture | Aosom LLC |
| MPN | USA90-362V00RD0145 |
| Item Dimensions | 74.8"L x 19.7"W x 25.6"H |
| Material | Steel, PC |
| Weight Capacity | 264lb |
| Item Length | 74.8in |
| Item Width | 19.7in |
| Item Height | 25.6in |
| Colormap | red |
| Brand | Soozier |
| UPC | 196393523322 |
Check the listing for details. Soozier Foldable Water Rowing Machine with Wheels for Home Gym, Red. Color: Red, Condition: New. Listed at 189.99 USD. For more resistance, just add water (there are 6 settings). Happy rowing. ● Simulates real water rowing with six resistance levels. ● Aluminum alloy rail ensures super smooth gliding. ● Slide Rail Length: 26.8"L.