| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Soozier |
| Usage | Home Use |
| Stations | Arm Curl |
| Item Height | 89.9in |
| Item Weight | 59 lb |
| Sport/Activity | Weight Lifting |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| California Prop 65 Warning | ⚠ CALIFORNIA PROPOSITION 65 WARNING: WARNING: This product can expose you to substances deemed harmful by the state of California, including di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), a chemical known by the State of California to cause Cancer. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov |
| Model | X-A91-365-365-02 |
| MPN | USA91-365V00WT0141 |
| Type | Folding Squat Rack |
| Item Dimensions | 48" L x 23.6" W x 89.8" H |
| Material | Steel |
| Weight Capacity | 1000lb |
| Item Length | 48in |
| Item Width | 23.6in |
| Colormap | white |
Check the listing for details. Folding Squat Rack with Pull Up Bar, 1000 Pounds Capacity. Condition: New. Listed at 179.99 USD. - 24H Dispatch - Free Shipping - 30 Days Return Policy Outdoor & Patio Home Goods Health & Beauty Sporting Goods Pet Supplies Toys & Hobbies Folding Squat Rack with Pull Up Bar, 1000 Pounds Capacity Features your browser does not support the video tag