| Color | Black |
|---|---|
| Type | Power Tower |
| Model | A91-293V00BK |
| Manufacture | Aosom LLC |
| MPN | USA91-293V00BK0145 |
| Item Dimensions | 55" L x 42.5" W x 77.5" H |
| Material | Steel, PU |
| Weight Capacity | 242lb |
| Item Length | 55in |
| Item Width | 42.5in |
| Item Height | 77.5in |
| Colormap | black |
| Brand | Soozier |
| UPC | 196393608876 |
Check the listing for details. Soozier Lat Pull Down Machine Cable Station with Flip-Up Footplate, Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 185.24 USD. An ergonomic handle, adjustable height, and angle allow you to lift safely and comfortably. Score big with Soozier. - Lat pull down and low row pulley station. - 24H Dispatch. - Made with strong steel to provide a machine that won't quit.