| Brand | Soozier |
|---|---|
| Color | Red |
| Usage | Home Use |
| Item Height | 61.5in |
| Item Length | 50.4in |
| Item Weight | 64 lb |
| Muscle Group | Legs |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Maximum User Weight | 661 lb |
| Type | Leg Press Machine |
| Model | A91-391V00RD |
| Manufacture | Aosom LLC |
| MPN | USA91-391V00RD0145 |
| Item Dimensions | 50.4" L x 41.5" W x 53.7" -61.5" H |
| Material | Steel, PP |
| Weight Capacity | 661lb |
| Item Width | 41.5in |
| Colormap | red |
| UPC | 196393607930 |
Check the listing for details. Soozier Leg Press Machine with Adjustable Leg, Back, Head Positions, Red. Color: Red, Condition: New. Listed at 186.29 USD. Tailor your training with 3 adjustable start and end positions for varying heights and a versatile backrest and head pad that supports your spine during exercises. ● Three adjustable start and end positions to suit various heights and body types.