| Type | Mini Exercise Bike |
|---|---|
| Color | Black |
| Best for | Balance, Power & Accuracy |
| Features | Anti-Slip Feet |
| Material | Steel, ABS |
| Age Group | Adult |
| Unit Type | Unit |
| Item Width | 15.7in |
| Item Height | 13.6in |
| Item Length | 16.9in |
| Item Weight | 7 lb |
| Power Source | Battery |
| Set Includes | Mini Exercise Bike |
| Unit Quantity | 1 |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Sport/Activity | Cycling |
| Resistance Type | Friction |
| Experience Level | Beginner |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Number of Items in Set | 1 |
| Country of Origin | China |
| Model | A90-289 |
| Manufacture | Aosom Canada |
| Manufacturer Part Number | CAA90-2890241 |
| Item Dimensions | 13-16.9"L x 15.7"W x 9.6-13.6"H |
| Weight Capacity | 264lb |
| Colormap | black |
| Brand | Soozier |
| UPC | 673986386804 |
Check the listing for details. Soozier Mini Exercise Bike, Pedal Exerciser with LCD Display. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 43.78 USD.