| Color | Yellow |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Colormap | yellow |
| MPN | USA91-069YL0141 |
| Material | Steel,EVA |
| Item Length | 19.75in |
| California Prop 65 Warning | ⚠ CALIFORNIA PROPOSITION 65 WARNING WARNING: This product can expose you to chemicals including nickel compounds, a chemical known by the State of California to cause cancer. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Brand | Soozier |
| Prop Type | chemical |
| Type | squat machine |
| Unit Count Unit of Measure | count |
| Weight Capacity | 120lb |
| Item Height | 22.25in |
| Model | X-A91-069-069-01 |
| Item Dimensions | 19.75"x38.25"x17.5" - 22.25" |
| Prop_Name | nickel_compounds |
| Item Width | 38.25in |
Check the listing for details. Soozier Multifunctional Abs Glutes Quads Training Workout Exercise Machine Used. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 104.99 USD. The foam roller footrest and calf pads keep your legs comfortably protected and secure as you exercise. • Non-Slip Foot Plate: The large non-slip foot plate features four suction cup pads to keep the hip thruster machine secure and stable on any hard surface.